Ar būtini Žuvų Taukai vaikams?

Kodėl žuvų taukai ir žuvis nėra geriausias pasirinkimas? 

Senų laikų vaikystės klasika sako: „nieks negąsdina taip labai, kaip visiems pažįstami žuvų taukai“. Taip, šis posakis literatūriškai paryškina situaciją, tačiau specialistai gali patvirtinti, kad šios senos priemonės iš tiesų verta saugotis.

Visų pirma – žuvų taukuose, gautuose iš žuvų, gyvenančių šiais laikais labai užterštuose vandenyse, kepenų, yra daug riebaluose tirpių toksinų, sunkiųjų metalų ir radionuklidų. (Taip pat reikia žinoti, kad kai kurių rūšių žuvų taukuose yra didelis kiekis vitamino D, bet mažas kiekis omega-3, todėl stengiantis gauti pakankamą kiekį omega-3 rūgščių, galima perdozuoti vitamino D ir apsinuodyti.)

Ir net vartojant maistui parduotuvėje pirktą jūrinę žuvį nesame garantuoti, kad organizmas gaus pakankamai omega-3 riebalų rūgščių, ypač jeigu ta žuvis augo ne natūraliose, o dirbtinėse sąlygose. Jeigu ta žuvis maitinosi ne smulkiomis jūrinėmis žuvytėmis, mitusiomis dumbliais, tai omega-3 rūgščių joje nėra.

Žuvų Taukai ir nėštumas

Klinikinių tyrimų metu sveikoms nėščiosioms nuo 13-tos savaitės iki gimdymo buvo duodama žuvų taukų kapsulėse. Šių moterų kūdikių  virkštelių plazmos ir kraujagyslių sienelių fosfolipiduose (iš kurių formuojamos ląstelių membranos) buvo nustatytas didesnis omega-3 kiekis. Mokslininkai padarė išvadą, kad omega-3 šeimos riebalų rūgštys  gali turėti teigiamą įtaką naujagimio vystymuisi nėštumo metu.

Omega-3 rūgštys, praeidamos į vaikelio organizmą per placentos barjerą, padeda normaliam jo centrinės nervų sistemos vystymuisi, gerina kalcio ir magnio įsisavinimą ląstelėse (nes dalyvauja šių mineralų transportavime per membranas), stabdo ciklooksigenazės veikimą, o tai mažina leukotrienų, sukeliančių uždegimines ir alergines reakcijas, lygį. Trečio nėštumo trimestro metu vaisiaus organizmas intensyviai kaupia omega-3 atsargas. Neišnešiotų kūdikių šis svarbus vystymosi laikotarpis būna trumpesnis arba jo visai nebūna, todėl DHR koncentracija ankstyvojo neonatalinio periodo metu jų organizme būna daug mažesnė, negu kūdikių, gimusių laiku. Omega-3 atsargos yra naudojamos kelis mėnesius po gimimo. Faktą, kad DHR yra labai svarbi smegenų vystymuisi, patvirtina ir tai, kad papildžius vaikučio mitybą omega-3 riebalų rūgštimis, pagerėja jo regėjimo aštrumas.

Jei ankstyvuoju vaiko vystymosi laikotarpiu jo organizmas patiria PNRR deficitą, tai vyresniame amžiuje gali išsivystyti širdies ir kraujagyslių pažeidimų, gali atsirasti problemų su aukštu nesubalansuoto cholesterolio kiekiu, regėjimo problemų, mokymosi sunkumų, nervų sistemos veiklos sutrikimų.

PNRR reikšmė vaiko nervų sistemos ir regėjimo vystymuisi

Šiuo metu yra prikaupta daug įrodymų, kad omega-3 PNRR yra labai svarbios vaiko centrinės nervų sistemos brendimui ir funkcionavimui. Adekvatus PNRR patekimas į organizmą nėštumo metu ir pirmaisiais vaikučio gyvenimo mėnesiais yra faktorius, apibrėžiantis jo smegenų ir regėjimo vystymąsi.

PNRR ir imunitetas

Kaip jau buvo minėta, polinesočiosios riebalų rūgštys įeina į ląstelių membranų sudėtį, taip pat jos yra ir imunokompetentinių ląstelių membranose ir turi įtakos imuninio atsako kryptingumui. Imuninės sistemos moduliavimo (reguliavimo) procesui svarbią reikšmę turi omega-3 ir omega-6 PNR rūgščių plastinės ir metabolinės funkcijos.

Omega-3 rūgščių organizmas negamina.

PNRR funkcionaliai veikia galvos smegenų ir regėjimo analizatoriaus vystymąsi, o tai ypatingai svarbu nėštumo laikotarpiu ir ankstyvųjų vaiko gyvenimo etapų metu.

Omega-3 pasižymi plataus spektro poveikiu įvairioms organų sistemoms, todėl yra efektyvu įtraukti jas į vaikų mitybą nuo ankstyvaus amžiaus (nuo 3-jų metų).

Klinikinių tyrimų metu įrodytas ryšys tarp omega-3 RR trūkumo organizme ir dėmesio deficito ir hiperaktyvumo sindromo (angl. ADHDattention deficit hyperactivity disorder) išsivystymo rizikos. Mitybos papildymas šiomis rūgštimis padeda kompensuoti vaikų, kuriems diagnozuotas šis sindromas, elgesio problemiškumą ir pagerinti jų mokymosi kokybę.

Moksliniai tyrimai

Oksfordo universiteto mokslininkai nustatė, kad 40 %  tirtų vaikų, reguliariai vartojusių omega-3, pagerėjo skaitymo ir rašymo gebėjimų kokybė (tyrime dalyvavo daugiau kaip 300 moksleivių nuo 5-rių iki 12 metų). Taip pat šiems vaikams buvo nustatytas dėmesio koncentracijos ir žymus elgesio pagerėjimas.

Pastaruoju metu PNR rūgštys, kaip nepakeičiamas mitybos faktorius, yra pripažintos ypatingai svarbiu mikronutrientu, reikalingu organizmo normaliam vystymuisi ir pusiausvyrai tarp fiziologinių ir patologinių procesų palaikyti.

Sisteminiai epidemiologiniai faktinės vaikų ir suaugusiųjų mitybos ir jų sveikatos būklės tyrimai įvairiuose Rusijos regionuose rodo, kad didžiajai daliai gyventojų nustatomas gyvulinių baltymų (iki 15–20 % nuo rekomenduojamos normos) trūkumas mityboje; PNRR deficitas ir kartu gyvulinių riebalų perteklius; daugelio vitaminų trūkumas apskritus metus ir nepriklausomai nuo regiono.

Mityba

Mažų vaikų mityboje ypatingą vietą turi užimti riebalai, kurie atlieka struktūrinį biologinių membranų vaidmenį ir tuo pačiu yra ilgalaikės energijos atsargos, nes jie aktyviai reguliuoja visas organizmo funkcijas, tarp jų ir imuninės apsaugos funkciją.

Yra tam tikra kategorija žmonių, kurie turi raciono apribojimų dėl medicininių priežasčių. Ryškiausias šito pavyzdys yra vaikai su įvairiomis alergijomis maistui, kuriems paskiriama ilgalaikė hipoalerginė dieta. Žuvis yra laikoma stipriai alergizuojančiu produktu, todėl tradiciškai šiems ligoniams jos valgyti nerekomenduojama, todėl jų racione PNRR pradeda trūkti dar labiau.

Dar viena vaikų problema — „mitybos polinkiai“ arba „išrankus apetitas“; ir nors šio reiškinio svarstymas nėra tarp duotos apžvalgos tikslų,  visi esame bent girdėję, kad vaikai nevalgo kažko tiesiog todėl, „kad nenori“. Būtent dėl to yra aktualu sukurti nutriceptikus (maisto papildus), kuriuos būtų patogu vartoti, kurie būtų ir kokybiški savo esme, ir skanūs.

Omega 3 ORANGES

Pakuotėje 30 kramtomųjų kapsulių.

Sudėtis: žuvų taukai 500 mg, juose omega-3 150 mg, tarp jų EPR 80 mg, DHR 50  mg

Kaip vartoti: vaikams nuo 3 iki 7 metų sukramtyti po 1–2 kaps. per dieną, nuo 7 iki 11 metų sukramtyti po 2–3 kaps. per dieną po valgio.

                                               Kiekis paros dozėje:                  % nuo fiziologinio poreikio:

PNNRR omega-3                 3-7 metai   150–300  mg                  3-7 metai       169-338*

                                                7-11  metai  300-450  mg                 7-11  metai    338-506*

*neviršija didžiausios leistinos vartojimo normos

Paskirtis: PNRR omega-3, būtinų normaliam vaiko organizmo vystymuisi, šaltinis.

Produkto privalumai. Šios patogios vartoti kapsulės patinka vaikams: jos yra kramtomos, natūralaus apelsinų skonio.  Produkte nėra cheminių saldiklių ir aromatizatorių.

Kiti Coral Club produktai su žuvų taukais suaugusiems:

Omega 3/60

Omega-3 polinesočiųjų rūgščių šaltinis, kurių trūkumas organizme yra viena iš aterosklerozės ir su ja susijusių susirgimų vystymosi priežastis.

Rekomenduojamas kaip maisto papildas širdies-kraujagyslių susirgimų (aterosklerozės, išeminės širdies ligos, stenokardijos, arterinės hipertenzijos) profilaktikai.

Rekomenduojamas kaip maisto papildas, padedantis pagerinti organizmo imuninį statusą.

Omega 3-6-9

Šio produkto sudėtyje yra vertingų maistinių komponentų – polinesočiųjų riebalų rūgščių (PNRR) omega-3, -6, -9 iš jūrinių žuvų taukų ir agurklių, linų bei alyvuogių aliejų.

Tokia omega-3, -6, -9 riebalų rūgščių kombinacija, vartojama kiekvieną dieną, padeda apsaugoti širdį ir kraujagysles, teigiamai veikia hormonų pusiausvyrą, padeda optimaliai nervų sistemos veiklai, palaiko gerą odos būklę. PNRR yra naudingos visiems ir visada, o vyresniems nei 40 metų – tiesiog būtinos:

  • Palaikyti optimalias širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemų funkcionavimo sąlygas.
  • Stiprina kraujagysles ir gerina jų elastingumą.
  • Teigiamai veikia hormoninį foną.
  • Palaiko sveiką odos būklę.
  • Padeda sustiprinti apsaugines organizmo galias.

Klubo nariai produktus gali įsigyti oficialiuose pardavimo biuruose su 20% nuolaida. Tokiu būdu neturėsite papildomų siuntimo išlaidų! Jeigu turite klausimų būtinai kreipkitės į klausk@sveikatau.lt

Registracija

 Prašau atidžiai perskaitykite registracijos sąlygas ir taisykles naudojant asmeninio rekomendavimo nuorodą:

  1. Paspaudę šią nuorodą, Jūs sutinkate, kad norite įstoti į Coral Club Int., Jevgenijos Gordejevos struktūrą, kuri tampa Jūsų rekomendatorė;
  2. Paspaudę šią nuorodą, Jūs sutinkate, kad norite gauti patarimus iš savo rekomendatorės apie Coral Club bendrovės produktus, jos programas, metodikas ir veiklos principus. Jūsų rekomendatorė gali Jums atsakyti lietuvių, anglų bei rusų kalbomis.

Svarbi informacija!

Jeigu nors vienas Jūsų šeimos narys priklauso Coral Club Int. pagal kompanijos taisykles Jūs turite tapti jų struktūros nariais. Šeimos nariai yra sutuoktiniai (nesvarbu registruota ar neregistruota santuoka), tėvai, vaikai, broliai ir seserys.
Aktyvavus narystę rekomendatorių galima pakeisti nuo registracijos praėjus 12 mėnesių, per juos neperkant jokios Coral Club produkcijos!

Paspaudus „Taip, aš sutinku“, Jūs pereisite į oficialią Coral Club Int. Svetainę, kurioje galioja kita Privatumo Politika.

Taip, aš sutinku

×