Kodėl mums trūksta KALIO? Kaip to išvengti?

Kalio trūkumo priežastys

Stresas… Deja, ši būsena tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. Jeigu paprašytume bet kurio iš mūsų paaiškinti šio žodžio prasmę, tai, be abejo, mes pradėtume kalbėti apie emocinį stresą ir pasakotume apie tuos nemalonius, ar, atvirkščiai, džiugius pojūčius, kuriuos patiriame. Taip, džiaugsmas mūsų organizmui – tai taip pat stresinė būsena. Stresas keičia, o kartais ir sugadina mūsų planus, nuotaiką, didina mūsų aktyvumą arba, atvirkščiai, paskandina į depresiją.

Stresą sukelia ne vien tik emociniai išgyvenimai, bet ir:

 • Nepalanki ekologinė aplinka
 • Bakterinės ir virusinės infekcijos
 • Natūralus organizmo senėjimas
 • Psichoemocinis stresas, nervinė įtampa
 • Per intensyvus ultravioletinis spinduliavimas būnant saulėje ar soliariume
 • Toksiniai kosmetikos ir buitinės chemijos komponentai
 • Persivalgymas, piktnaudžiavimas greitu maistu, keptu, konservuotu maistu
 • Žalingi įpročiai: rūkymas, per dažnas alkoholio vartojimas
 • Tam tikrų vaistų vartojimas
 • Per didelis (arba atvirkščiai – per mažas) fizinis krūvis
 • Deguonies trūkumas ląstelėse
 • Technogeninis elektromagnetinis spinduliavimas (kompiuterių, telefonų ir t. t.)

Jeigu organizmas gali greitai prisitaikyti, adaptuotis prie vidinio ar išorinio poveikio sukeliamo streso, tai šis yra netgi naudingas. Tačiau jeigu organizmo apsauginių jėgų neužtenka ir adaptacijos rezervai išsekę, tai tokių pokyčių sukeliamas stresas – tiesus kelias į ligas.

Tas pats vyksta ir mūsų organizmo viduje, kiekvienoje mūsų ląstelėje. Tai vadinama oksidaciniu stresu. Oksidacinis stresas – tai ląstelių pažeidimai, kuriuos sukelia laisvieji radikalai, jo rezultatas – greitas organizmo susidėvėjimas ir senėjimas. Dėl to organizme atsiranda įvairių organų ir sistemų veiklos sutrikimų, vystosi ligos.

Mūsų organizmą sudaro apie 100 trilijonų ląstelių, ir kiekvienoje iš jų kas minutę įvyksta milijonai cheminių reakcijų, kurių dėka visi organai ir sistemos veikia darniai. Visi šie procesai vadinami metabolizmu arba medžiagų apykaita. Metabolizmo pasėkoje kūnas auga, užgyja pažeidimai, organizmas reaguoja į aplinką. Norint iki minimumo sumažinti žalojantį laisvųjų radikalų poveikį, svarbu palaikyti gerą ląstelių metabolizmą.

Rūpestis organizmo sveikata turi prasidėti ląstelių lygmenyje

Esant normaliam ląstelės metabolizmui ląstelė arba neutralizuoja laisvuosius radikalus antioksidacinės sistemos pagalba, arba pakeičia pažeistas molekules sveikomis.
Tačiau jeigu laisvųjų radikalų kiekis viršija ląstelės apsaugines galimybes, tai ląstelės membrana pažeidžiama ir ląstelė žūsta. Jos turinys patenka į tarpląstelinę erdvę, kas, savo ruožtu, gali pakenkti aplink esančioms ląstelėms ir audiniams ir sukelti patogeninių procesų kaskadą. Taip veikia oksidacinis stresas.

Kas yra tie „laisvieji radikalai“ ir kaip jie veikia?

Laisvasis radikalas– tai deguonies molekulė su neporiniu elektronu. Stengdamasis įgyti stabilią būseną, laisvasis radikalas yra pasirengęs atimti trūkstamą elektroną iš bet kurios savo kelyje sutiktos molekulės, taip pažeisdamas ląstelės vientisumą ir sukeldamas grandininę pažeidimų reakciją – tą patį oksidacinį stresą, kuris gali sukelti daugelį ligų – nuo kataraktos iki bronchinės astmos ar vėžio. Kad viduląstelinis metabolizmas vyktų normaliai, kiekvienai ląstelei reikia nuolat gauti deguonies ir maistinių medžiagų, o taip pat iš jos nuolat turi būti pašalinamos gyvybinės veiklos atliekos. Toks dvipusis transportavimas vyksta per ląstelės membraną, kuri pasižymi selektyviu tam tikrų medžiagų pralaidumu.

Mokslininkų pastangos suprasti, kaip būtent dirba ląstelė, padėjo atrasti natrio-kalio siurblį – mechanizmą, kuris be perstojo perkelia iš ląstelės natrį ir į ląstelę kalį, taip sudarydamas tam tikrą šių elementų koncentracijų skirtumą abiejose membranos pusėse. O šis koncentracijų skirtumas yra būtina įvairių gyvybinių procesų (nervinių impulsų perdavimo ląstelėse, teisingo širdies ritmo, vandens ir druskų balanso palaikymo, ląstelinio medžiagų apykaitos proceso reguliavimo) sąlyga.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl trūksta kalio dabartinio žmogaus organizme, yra perteklinis maistinės druskos (natrio chlorido) vartojimas.

Esmė ta, kad palyginti visai neseniai (evoliucijos matavimais) druska buvo retenybė, o šiais laikais ji į organizmą patenka per dideliais kiekiais. Natris yra būtinas, kad nervai ir raumenys galėtų normaliai funkcionuoti, be jo neįmanoma gyvybė. Tą patį galima pasakyti ir apie kalį. Tačiau iš šių dviejų gyvybiškai svarbių elementų organizmas išmoko aktyviai saugoti tik natrį, nes kalio aplinkoje visada buvo labai daug.

Šiandien mes druskos vartojame daug daugiau, nei būtina, o augalinių produktų, kurie yra turtingi kalio, valgome mažai (o jeigu ir valgome, tai ten dėl skonio priberiame druskos). Tačiau organizmas, kaip ir senais laikais, taupo natrį ir visiškai nemoka taupyti kalio: evoliucijos metu išsivystė galingi natrio taupymo mechanizmai, o kalio (tiek pat gyvybiškai svarbaus elemento) aktyvaus sulaikymo mechanizmo mūsų organizmas neturi.

Dėl šių priežasčių natrio-kalio santykis organizme apvirto aukštyn kojomis, o tai, savo ruožtu, sukelia sveikatos problemų. Šiuo atveju, evoliucija, nespėdama paskui mitybos pokyčius, veikia ne mūsų naudai. Kalis – vienas iš svarbiausių elementų, reikalingų gyvybei organizmo ląstelėse palaikyti.

Kodėl kalis yra toks svarbus normaliam organizmo darbui?

Kalis padeda palaikyti normalią viduląstelinę pusiausvyrą, kuri labai svarbi organizmo sveikatai apskritai.

Kalis – elektrolitas, būtinai reikalingas, kad sklistų nerviniai impulsai. Nuo jo didžiąja dalimi priklauso normalus nervų sistemos (taip pat ir galvos smegenų) darbas.

Kalis svarbus raumenų ištvermei palaikyti aktyviai sportuojantiems ar tiesiog mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą.

Kalis svarbus širdies sveikatai ir padeda palaikyti normalų širdies ritmą.

Kalis palaiko vandens ir druskų pusiausvyrą organizme. Šios pusiausvyros sutrikimas gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Kalis aktyvina energijos apykaitą ir taip palaiko aukštą organizmo darbingumą.

Kalis palaiko normalų kraujospūdį.

Kalis padeda inkstams normaliai atlikti šalinimo funkciją.

Kalio deficitas dažnai pasireiškia jėgų netekimu, apatija, emociniu perdegimu. Neskaitant intensyvaus fizinio darbo ir druskos pertekliaus kalio trūkumą gali sukelti tokie faktoriai, kaip:

 • nuolatinis stresas
 • žalingi įpročiai (alkoholis, rūkymas)
 • blogos ekologinės sąlygos
 • diuretikų ar laisvinamųjų vartojimas
 • organizmo dehidratacija dėl vėmimo ar viduriavimo
 • padidintas prakaitavimas
 • dažnas šokolado ar kavos vartojimas.

98 % kalio jonų, esančių organizme, yra ląstelių viduje, o natrio jonai būna tarpląstelinėje erdvėje, kur jų 20 kartų daugiau, negu kalio jonų.

Kalis – būtinas organizmo viduląstelinio skysčio komponentas.
Neatsitiktinai per parą jo suvartoti rekomenduojama 2000 mg (Rusijoje – 3500 mg, o JAV – net 4700 mg). Tai pats didžiausias rekomenduojamas suvartoti kiekis tarp mineralų. Natūraliomis sąlygomis kalis į organizmą turi patekti su maistu. Kalio yra piene, mėsoje, kakavoje, pomidoruose, ankštiniuose, bananuose, bulvėse, petražolėse, abrikosuose, razinose, slyvose.

Deja, faktinis nutrientų kiekis daržovėse ir vaisiuose per paskutiniuosius 50 metų sumažėjo 30-50%. To priežastys – dirvožemių išsekimas, bloga ekologinė situacija, cheminių trąšų naudojimas, GMO ir kt. Kiti faktoriai, provokuojantys kalio deficitą, – tai nuolatinis stresas ir intensyvūs fiziniai krūviai. Kalio deficitas dažnai nustatomas atletų, intensyviai sportuojančių, žmonių, užsiimančių sunkiu fiziniu ar įtemptu protiniu darbu, organizmuose.

Pentokan

Coral Club turi produktą PentoKan – sukurtą specialiai tam, kad būtent ląstelėje visada užtektų kalio, kad šiame struktūriniame organizmo vienete („plytoje“) nesusidarytų kalio deficitas. PentoKan užduotis – nuolat palaikyti reikiamą kalio koncentraciją ląstelių viduje, o tai yra teisingo ir sveiko ląstelės ir viso organizmo funkcionavimo sąlyga.

Aktyvieji PentoKan komponentai – kalis, vitaminas С ir ribozė.

FORMULĖ:

Pirmiausia, PentoKan – tai kalio šaltinis.

Coral Club užduotis buvo sukurti tokį produktą, kad šis makroelementas būtų maksimaliai biologiškai įsisavinamos formos. Šnypščiančios tabletės, tirpdamos vandenyje, sudaro dvi organines kalio formas – citratą ir askorbatą. Tokiu būdu biologinis kalio įsisavinimas pasiekia apie 97,5 %

Ribozė – kitas aktyvus PentoKan komponentas – didina ATP molekulių sintezę. ATP (adenozintrifosfatas) — organizmo energijos šaltinis, kurios trečdalis panaudojama normaliam natrio-kalio siurblio darbui palaikyti. Dėl šios priežasties, kalio kiekis ląstelėje tiesiogiai priklauso nuo ATP kiekio. Kai jo kiekis per mažas, kalio kanalas yra iki galo atidarytas, kalis greitai išeina iš ląstelės į išorę, ir ląstelės aktyvumas krenta. Kai ATP kiekis pakankamas, šis kanalas užsidaro, tai išsaugo kalio atsargas ir kartu aktyvią ląstelės būklę, jos normalų  funkcionavimą.

Vitaminas С PentoKan formulėje reikalingas tam, kad atliktų svarbų transporto priemonės vaidmenį (dėl savo heterociklinės struktūros) ir padėtų greitai ir efektyviai pristatyti kalį į ląstelės vidų. Tiesiog ištirpinkite šnypščiančiąją tabletę stiklinėje vandens ar sulčių. Tai patogiau ir maloniau, nei ryti kapsules! PentoKan sukuria optimalias sąlygas greitam ląstelės energetinių resursų atsistatymui, sudaro sąlygas optimaliam natrio-kalio siurblio darbui ir palaiko ląstelės gyvybingumą net ir esant oksidaciniam stresui.

Nenorite mokėti už siuntimą? Klubo nariai gali įsigyti produktus oficialiuose Coral Club pardavimo biuruose, didžiuosiuose Lietuvos miestuose su 20% nuolaida!

Registracija

 Prašau atidžiai perskaitykite registracijos sąlygas ir taisykles naudojant asmeninio rekomendavimo nuorodą:

 1. Paspaudę šią nuorodą, Jūs sutinkate, kad norite įstoti į Coral Club Int., Jevgenijos Gordejevos struktūrą, kuri tampa Jūsų rekomendatorė;
 2. Paspaudę šią nuorodą, Jūs sutinkate, kad norite gauti patarimus iš savo rekomendatorės apie Coral Club bendrovės produktus, jos programas, metodikas ir veiklos principus. Jūsų rekomendatorė gali Jums atsakyti lietuvių, anglų bei rusų kalbomis.

Svarbi informacija!

Jeigu nors vienas Jūsų šeimos narys priklauso Coral Club Int. pagal kompanijos taisykles Jūs turite tapti jų struktūros nariais. Šeimos nariai yra sutuoktiniai (nesvarbu registruota ar neregistruota santuoka), tėvai, vaikai, broliai ir seserys.
Aktyvavus narystę rekomendatorių galima pakeisti nuo registracijos praėjus 12 mėnesių, per juos neperkant jokios Coral Club produkcijos!

Paspaudus „Taip, aš sutinku“, Jūs pereisite į oficialią Coral Club Int. Svetainę, kurioje galioja kita Privatumo Politika.

Taip, aš sutinku

×