Viskas apie VANDENĮ: poveikis organizmui, vartojimas, svorio kontrolė, dechidratacija

Jei užduosime klausimą, keliems žmonėms: “Kaip jums atrodo, ko reikia žmogui, kad gyventų?”, galime išgirsti visiškai skirtingus atsakymus. Ir visi jie bus teisingi, juk žmogaus pilnaverčiam gyvenimui  kiekvienam žmogui reikia labai daug. Bet yra keletas dalykų, be kurių visavertis žmogaus organizmo gyvenimas  yra neįmanomas! Tai: oras, vanduo, maistas.

Būtent šie produktai, kuriuos mes gauname iš išorės, suteikia mums energijos ir žvalumo, vadinasi ir visavertį, aktyvų, ilgą gyvenimą. Mūsų sveikata, ilgaamžiškumas, darbingumas tiesiogiai susiję su vandens kokybę, mitybos ir to, kuo ir kaip kvėpuojame.

Vanduo ir gyvybė

Mūsų gyvybės pagrindas – vanduo. 2/3 Žemės paviršiaus padengta vandeniu! Vanduo – antra pagal svarbą medžiaga Žemėje. Be vandens žmogus gali išgyventi tik tris dienas.

Du trečdaliai mūsų organizmo sudaryti iš vandens:

 • smegenys – iki 90% vanduo
 • kraujas – iki 85%
 • plaučiai – iki 83%
 • inkstai – iki 79%
 • širdis – iki 73%
 • raumenys – iki 72%

Senovės gyvenvietes kūrėsi šalia upių, šuliniai su šaltinių vandeniu buvo derliaus ir gerbūvio pagrindas. Mūsų senoliai skyrė labai didelį dėmesį vandens kokybei ir vertino savybes.

Vanduo tai:

PRIEMONĖ NUO SKAUSMO. Migrena, galvos skausmai, nugaros, sąnarių ir raumenų, ir kiti lokaliniai skausmai – net nedidelė dehidratacija yra vienas iš jų atsiradimo faktorius. Žmogaus kraujas 85% sudarytas iš vandens, kai yra vandens trūkumas, jis tirštėja, didėja krūvis širdžiai ir kraujo spaudimas, dėl ko gali kilti galvos skausmas. Sąnarių kremzliniame audinyje taip pat daug vandens. Kai drėgmės neužtenka, kremzlė nusilpsta ir sąnario judrumas mažėja, tai sukelia sąnario sustingimą ir diskomfortą. Norint to išvengti, gerkite daugiau vandens!

ENERGIJA. Vanduo ─ svarbiausias energijos šaltinis organizme, atnešdamas deguonį kiekvienai ląstelei, jis gerina medžiagų apykaitą. Vandens trūkumas mažina fermentų aktyvumą, dėl to tampame išglebę, o mūsų darbingumas sumažėja.

SVORIO KONTROLĖ. Vanduo greitina medžiagų apykaitą ir reguliuoja apetitą, mažina alkio jausmą. Vandenyje nėra kalorijų, jis didina bet kokios dietos efektyvumą. Ir tai tiesa. Vandens gėrimas padeda aktyviau deginti riebalus. Eksperimentai parodė, kad net viena stiklinė išgerto vandens padidina metabolizmo greitį 30%, o vienas litras vandens padeda atsikratyti 100 nereikalingų kalorijų. O 100 kalorijų per dieną, tai 3 000 kalorijų per mėnesį ir 36 000 kalorijų per metus, o tai atitinka 5 kilogramus poodinių riebalų, ir visa tai nepadarius nei vieno žingsnio!

GERAS VIRŠKINIMAS. Vanduo veikia visą virškinimo traktą. Jis greitina medžiagų apykaitą, padeda gamintis skrandžio sultims, tuo pačiu padeda virškinimui. Kai jų trūksta, atsiranda didesnė tikimybė nutukti, nepilnai įsisavinamos naudingos medžiagos iš maisto ir atsiranda putimas. Taip pat vanduo padeda žarnynui stumti žarnynu maistą, tuo pačiu užkerta kelia vidurių užkietėjimui.

SVEIKI SĄNARIAI IR RAUMENYS. Vanduo pagrindinė medžiaga padedanti sintezuoti baltymus raumenyse, dėl kurių mūsų raumenys ir raiščiai išlieka elastingi. Raumenyse yra vidutiniškai apie 72% vandens, todėl teisingas drėkinimas iš vidaus, padeda jiems ilgiau sintezuoti baltymą, kuris savo ruožtu apsaugo mus nuo mėšlungių ir patempimų. Sportininkai patvirtins!

REGULIUOJA KŪNO TEMPERATŪRĄ. Vanduo pasižymi didele šilumine talpa ir  šiluminiu pralaidumu, vėsina kūną 14 kartų smarkiau, nei oras. Jei kūnas būtų  nelaidus šilumai futliaras, tai jau po valandos kūno temperatūra pakiltų apie 1,5 °С, o po maždaug 40 pasiektų vandens virimo temperatūrą! Būtent todėl vanduo būtinas organizmui palaikyti kūno temperatūrai besikeičiančios išorės atžvilgiu. Vanduo itin svarbus organizmo vėsinimui perkaitimo sąlygose.

SVEIKA ODA. Dehidratacija sumažina vandens kiekį ląstelėje, vėliau dėl to netenkama kolageno. Dėl to oda netenka elastingumo. Odos drėkinimas naudojant kremus, aliejus ir losjonus gali padėti, bet geriau yra visai neprarasti kolageno. Tuo tikslu drėkinkite odą iš vidaus. Vanduo “pagirdys” ir sudrėkins odą, išvalys ją nuo toksinų, padidins jos atsparumą ir elastingumą! Pakankamas vandens kiekis būtinas toksinų šalinimui, neleidžia odai senti ir susidaryti raukšlėms.

TOKSINŲ ŠALINIMAS. Vanduo būtinas normaliam kepenų ir inkstų  – svarbiausių natūralių organizmo “filtrų” funkcionavimui. Kai inkstams užtenka vandens, išvengiame skysčių užsistovėjimo organizme, antraip atsiranda tinimai. Taip pat vanduo padeda išvesti skilimo produktus ir toksines medžiagas.

Organizmo pilnam funkcionavimui vanduo turi atitikti tik 2 reikalavimus: suvartojamo vandens kiekis ir jo kokybė.

Kasdien išgeriamo vandens kiekis nustatomas pagal formulę:

Jūsų svoris kg * 30 ml. = asmeninis vandens paros kiekis jūsų organizmui.

Moksliškai įrodyta, kad ryte išgerti 565ml vandens suteiks energijos, atstatys vandens balansą po miego.

1 stiklinė prieš valgį sukurs sotumo jausmą ir jus nepersivalgysite.
2 stiklinės prieš pusryčius, pietus ir vakarienę, taip pat nedidelis įprastos porcijos sumažinimas – ir jūs atsikratysite antsvorio. Norite padidinti medžiagų apykaitą ir kalorijų sudeginimą – gerkite šaltą vandenį!

Reikalavimai vandens kokybei

Organizmo būtinam poreikiui patenkinti, vanduo turi atitikti šiuos reikalavimus:

 1. Fiziologinis naudingumas. Tai: pH – balansas. Vanduo turi būti neutralus рН = 7 – 8. Tai padeda geriau išsaugoti organizmo skysčių šarmų – rūgščių pusiausvyrą, nes pagrindinės organizmo terpės turi silpnai šarminę reakciją. Sumažėjus šių terpių šarmingumui keičiasi biocheminiai procesai, organizmas užrūgštėja, vystosi ligos, parazitai, virusai, grybeliai.
 1. Mineralinis balansas, tai tam tikras mikro ir makroelementų kiekis būtinas normaliai viso organizmo būklei palaikyti. Vanduo, kurį geria žmonės privalo turėti tam tikrą mineralų kiekį, bet neturėtų viršyti leistinų reikšmių. Tuo pat metu vanduo kuriame visai nėra mikro- ir makroelementų (distiliuotas) gali pakenkti mūsų sveikatai.
 1. Skonio charakteristikos. Vanduo turi būti malonaus skonio. Įdomus faktas, kad vandens skonio charakteristikos veikia jo įsisavinimo organizmu lygį ir formuoja naudingą įprotį reguliariai jį gerti.

Produktas Coral-Mine

Kompanija Coral Club paruošė sprendimą galintį aprūpinti vandeniu, reikiamos kokybės ir kiekiu, kiekvieną žmogų, ir suteikia galimybę vartoti jį bet kurioje vietoje!

30 pakelių Coral-Mine – tai 45 litrai, turinčio visas reikiamas savybes, vandens!

Mineralinė kompozicija Coral-Mine sugeba pakeisti vandens fizines-chemines savybes, Coral-Mine geras gamtinis sorbentas. Coral-Mine keičia šarmų -rūgščių pusiausvyrą į šarminę pusę. Todėl koralinio vandens pH reikšmė yra silpnai šarminė. Toks vanduo padeda atsistatyti ir pagerinti bendrą organizmo būklę.

Coral-Mine normalizuoja organizmo mineralų balansą ir gerina gyvybiškai svarbių sistemų darbą. Magnis ir kalcis efektyviai atstato judėjimo aparato darbą ir padeda atnaujinti kaulinį ir jungiamąjį audinį, kartu su natriu palaiko širdies kraujagyslių sistemos veiklą. magnis ne tik dalyvauja perduodant nervinius impulsus, bet ir normalizuoja nervų sistemos veiklą – padeda nuimti depresiją. Vitaminas C turi antioksidantinį poveikį, neleidžia prieš laiką susenti organizmui. Reikia atkreipti dėmesį, šių komponentų derinys produkte veikia sinergiškai. Naudingas kiekvieno komponento poveikis šiame derinyje sustiprinamas.

Naudingi Coral-Mine mineralai, ištirpinti vandenyje žymiai greičiau, daugiau ir lengviau įsisavinami. Ši savybė, leidžia organizmo ląstelėms be papildomų pastangų įsisavinti vandenį tarpląstelinio ir viduląstelinio rezervo papildymui.

Pabaigai šiek tiek apie dehidrataciją

Esant organizmo dehidratacijai:

 • 1% – atsiranda troškulys;
 • 2% – nerimo jausmas, apetito ir darbingumo sumažėjimas;
 • 4% – pykinimas, galvos sukimasis ir nuovargis;
 • 6% – prarandama koordinacija ir kalbos rišlumas;
 • 10% – sutrinka termoreguliacija, pradeda žūti ląstelės;
 • 11% – organizme vyksta rimti pakitimai, reikalinga profesionali medicinos pagalba;
 • esant 20% – gali įvykti mirtis.

Dažniausiai būtent dehidratacija – pagrindinė žmogaus senėjimo priežastis.

Gyvenimo eigoje mes palaipsniui sumažiname gryno vandens vartojimą, keisdami jį sultimis, arbata, kava ir gazuotais gėrimais.

Pavyzdžiui, gazuoto vandens skardinėje yra 35 gramai cukraus ir 140 kalorijų.

Stiklinėje švaraus vandens nėra nei cukraus, nei kalorijų.

Kiekvienai mūsų organizmo ląstelei reikalingas būtent vanduo. Juk mes neplauname galvos sultimis arba indų barščiais?

Registracija

 Prašau atidžiai perskaitykite registracijos sąlygas ir taisykles naudojant asmeninio rekomendavimo nuorodą:

 1. Paspaudę šią nuorodą, Jūs sutinkate, kad norite įstoti į Coral Club Int., Jevgenijos Gordejevos struktūrą, kuri tampa Jūsų rekomendatorė;
 2. Paspaudę šią nuorodą, Jūs sutinkate, kad norite gauti patarimus iš savo rekomendatorės apie Coral Club bendrovės produktus, jos programas, metodikas ir veiklos principus. Jūsų rekomendatorė gali Jums atsakyti lietuvių, anglų bei rusų kalbomis.

Svarbi informacija!

Jeigu nors vienas Jūsų šeimos narys priklauso Coral Club Int. pagal kompanijos taisykles Jūs turite tapti jų struktūros nariais. Šeimos nariai yra sutuoktiniai (nesvarbu registruota ar neregistruota santuoka), tėvai, vaikai, broliai ir seserys.
Aktyvavus narystę rekomendatorių galima pakeisti nuo registracijos praėjus 12 mėnesių, per juos neperkant jokios Coral Club produkcijos!

Paspaudus „Taip, aš sutinku“, Jūs pereisite į oficialią Coral Club Int. Svetainę, kurioje galioja kita Privatumo Politika.

Taip, aš sutinku

×