Regėjimas – gamtos dovana žmogui! Kaip jį išsaugoti?

Regėjimas suteikia žmogui 90% informacijos, gaunamos iš išorinio pasaulio. Geras regėjimas reikalingas žmogui, užsiimančiam bet kokia kasdienine veikla: dirbančiam, besimokančiam, besiilsinčiam… Kiekvienam iš mūsų naudinga suprasti, kaip yra svarbu saugoti regėjimą ir juo rūpintis. Būtent regėjimas suteikia galimybę priimti ir suvokti supančio pasaulio grožį ir įvairovę. Jeigu žmogus puikiai mato, reiškia jo regėjimas geras ir tai netiesiogiai liudija apie gerą jo sveikatą apskritai. Gebėjimas gerai matyti kiekvienam žmogui suteikia didžiulį malonumą. Jei žmogus mato prastai, jis negali visavertiškai suvokti pasaulio, kad ir kaip jam to norėtųsi.

Regėjimas – tai didžiulė gamtos dovana žmogui, duodama jam gimimo metu. Šią dovaną reikia saugoti ir puoselėti visą gyvenimą.

Geras regėjimas labai svarbus normalios žmogaus psichikos formavimuisi. Būtent regėjimas užtikrina ryšį tarp žmogaus sąmonės ir aplinkinio pasaulio, suteikdamas galimybę priimti visą gyvenamosios aplinkos realybę ir adekvačiai į ją reaguoti. Geras regėjimas leidžia matyti ne tik daiktų formą, bet ir jų spalvą. Regėjimas taip pat leidžia tikslingai pasiekti daiktą ir jį pačiupinėti, kad būtų galima tiksliau nuspręsti, koks jis yra iš tikrųjų.

Įdomus faktas: yra žmonių, turinčių super regėjimą (200–300 %). Jų akys – kaip teleskopai – mato daugeliui nepastebimas kaimyninių galaktikų žvaigždes. Tačiau, kad galėtume normaliai egzistuoti, mums užtenka matyti ir 100 %. Kai turime nedidelę trumparegystę arti esančius daiktus matome ryškiau, kas yra naudinga juvelyrams, laikrodininkams, siuvinėtojams… Ekspertai teigia, kad žmogus, pakaustęs blusą turėjo nuo 3 iki 4 dioptrijų trumparegystę.

Žmogaus regėjimas yra labai sudėtingai organizuotas. Jame dalyvauja sudėtingos anatominės sandaros akys, visų pirmiausia lęšiukas ir tinklainė, taip pat ir pagalbinės struktūros: akių ir vokų raumenys, ragena, stiklakūnis, ašarų aparatas… Regėjime dalyvauja ir nervai bei galvos smegenys: regos nervai, regos nervų kryžmė, regėjimo laidai, tarpinių smegenų gumburas, smegenų žievės regėjimo zona…

Visų šių struktūrų dėka mes galime matyti, pavyzdžiui, žvakės šviesą tamsoje net už kelių kilometrų. O taip vadinamų lazdelių ir kolbelių (esančių tinklainėje) dėka galime skirti spalvas ir daugybę jų atspalvių. Aišku, spalvų matymas yra ryškesnis šviesoje. Tačiau kai šviesa labai ryški, mes matome tiesiog baltą dėmę, nes visi akių receptoriai yra dirginami per stipriai. Regėjimo aštrumo dėka mes aiškiai skiriame daiktus, didelius ir mažus.

Regėjimo kontrastiškumas leidžia skirti daiktus vienus nuo kitų ir tuo atveju, kai jų spalva ir ryškumas mažai skiriasi nuo bendro fono. Regėjimas padeda mums prisitaikyti prie kintančios aplinkos: tamsos, spalvoto apšvietimo; be to, jis leidžia mums kompensuoti regėjimo aparato trūkumus. Regėjimo svarbos mūsų gyvenime pervertinti neįmanoma. Todėl kiekvienam žmogui tiesiog būtina nuolat stebėti regėjimo būklę ir juo rūpintis, žinoti, kas naudinga akių sveikatai, o kas jas žaloja. Tai, kaip žmogus galės stebėti ir suvokti jį supantį pasaulį, priklauso tik nuo jo paties.

Mokslininkai nustatė, kad per pastaruosius 100 metų (nuo 1900 iki 2000) civilizuotai gyvenančio žmogaus regėjimui tenkantis krūvis padidėjo maždaug 20 kartų. Mūsų protėviai daugiausiai žiūrėjo į tolį, stebėdami, kaip auga ir bręsta derlius, ganosi gyvuliai ir pan. Jie labai dažnai keisdavo žvilgsnio atstumą iki stebimo objekto, žiūrėdavo tai į tolį, tai į arti esančius daiktus, todėl jų akių raumenys nebūdavo ilgai vienoje pozicijoje ir nepersitempdavo taip, kaip šiuolaikinių žmonių.

Sėdimas darbas ir fiziologiškai neteisinga laikysena skatina kaklo skausmų atsiradimą (tai gali būti kaklo ir krūtinės srities radikulitas); dėl stuburo raumenų persitempimo atsiranda nugaros patinimai, spaudžia akis, galvoje atsiranda neaiškūs pojūčiai (sutrinka smegenų kraujotaka), o vėliau gali prasidėti psichinės neurozės, suprastėti regėjimas, prasidėti hemorojus. Pagal statistiką 87% žmonių turi netaisyklingą laikyseną, kenčia nuo kaklo ar juosmens osteochondrozės, regėjimo sutrikimų, ir visa tai – dėl sėdimo darbo. Kartu su socialiniais ir buitiniais pasikeitimais, prie šiuolaikinio žmogaus regėjimo silpnėjimo priežasčių mokslininkai priskiria ir šias:

  • silpnos smegenų kraujagyslės;
  • neteisingas peršalimo ligų ir bendro pobūdžio susirgimų gydymas;
  • ilgas TV ar kompiuterio žiūrėjimas;
  • nuolatinis skaitymas labai ryškioje ar atvirkščiai – silpnoje šviesoje;
  • virškinimo sutrikimai, nesubalansuota mityba, vitaminų trūkumas maiste;
  • stresai, nerimas ir alkoholio vartojimas taip pat silpnina akis ir yra tarp regėjimą silpninančių priežasčių.

Dauguma žmonių slepia, kad jų regėjimas silpnas ir jiems reikia akinių arba nešioja kontaktinius lęšius. Per pastaruosius dešimtmečius labai padaugėjo žmonių, kenčiančių nuo regėjimo sutrikimų. Apie 1 milijardas mūsų planetos gyventojų nešioja akinius, kas ketvirtas žmogus iš išsivysčiusių šalių – trumparegis.

Ar galima regėjimą ištreniruoti? Galima.

Bet pagerėjęs jis bus lygiai tiek laiko, kiek truks treniruotės; jas nutraukus efektas išnyksta. Vieną beveik mokslinį receptą regėjimui treniruoti anksčiau naudodavo medžiotojai. Anksti ryte per rūką jie stebėdavo tekančią saulę. Išsklaidyti infraraudonieji tekančio šviesulio spinduliai patekdavo į akių tinklainę, dirgino ją, šildė, greitino mikrocirkuliaciją. Taip gerėjo regėjimas. Gydomasis tokios treniruotės efektas baigdavosi iškart saulei patekėjus. Žiūrėti į saulę (ypač jai esant zenite) labai pavojinga: trijų minučių pakanka, kad akys patirtų nepataisomą tinklainės nudegimą.

Vitaminų ir mineralų svarba akių sveikatai yra žinoma seniai

Tyrimų, atliktų pastaruoju metu, rezultatai patvirtina, kad BAMP – vienas iš perspektyviausių regėjimo kokybės praradimo profilaktikos būdų. Konkrečiau tai yra:

  • diabetinės retinopatijos (tai yra pagrindinė darbingo amžiaus žmonių apakimo priežastis) profilaktika;
  • alternatyvus geltonosios dėmės senatvinės degeneracijos (tai yra pagrindinė senyvo amžiaus žmonių apakimo priežastis) gydymo būdas;
  • kataraktos vystymosi sulėtinimas; katarakta pažeidžia daugiau kaip pusės vyresnių nei 75 metų žmonių akis.

Visi-Prime – tai visas akių palaikymui reikalingų medžiagų kompleksas, kuris yra saugi ir efektyvi bet kokių su akimis susijusių problemų profilaktika.

Visi-Prime padės panaikinti geram regėjimui svarbių naudingų medžiagų trūkumą.

Vienoje kapsulėje yra omega-3 riebalų rūgščių, antioksidantų liuteino ir zeaksantino, vitaminų B2 ir E, cinko. Unikali šio produkto kokybinė ir kiekybinė sudėtis sukurta ir pagaminta laikantis visų šiuolaikinės technologijos reikalavimų.

Omega-3 riebalų rūgštys daro teigiamą  poveikį esant sausų akių sindromui, jos taip pat labai svarbios šio susirgimo profilaktikai. Teigiamas omega-3 rūgščių poveikis esant sausų akių sindromui buvo nustatytas tyrimo metu, kuriame dalyvavo 32000 moterų nuo 45 iki 84 m. amžiaus. Racione esant omega-3 rūgštims, 30 % sumažėja su amžiumi susijusios makulos degeneracijos atsiradimo rizika. Makulos (geltonosios dėmės) degeneracija yra viena iš labiausiai paplitusių ir mažai ištirtų akių ligų, dėl kurios apanka daugiausiai žmonių, vyresnių nei 60 metų.

Visi-Prime sudėtyje yra didelė omega-3 (EPR ir DHR) koncentracija. Svarbu žinoti, kad mūsų organizmas negali pasigaminti omega-3 riebalų rūgščių, jas būtinai turime gauti su maistu, o įprastame kasdieniniame maiste jų labai trūksta. Omega-3, o ypač DHR (dokozaheksaeninė rūgštis) būtina norint išsaugoti akių sveikatą, ji padeda išvengti sausų akių sindromo, gerina fermentų mikrocirkuliaciją akių tinklainėje, stabdo uždegiminių procesų vystymąsi. 1-je kapsulėje Visi-Prime yra 300 mg omega-3 RR, iš jų 250 mg DHR, kas atitinka minimalią paros suvartojimo normą.

Liuteinas ir jo izomeras zeaksantinas – tai augaliniai pigmentai, priklausantys karotenoidų klasei (panašūs į beta karoteną). Tai vieninteliai karotenoidai, organizme randami tik akyse.  Jie vertingi tuo, kad gali sugerti mėlynąją šviesą ir pasižymi antioksidantiniu aktyvumu. Liuteinas ir zeaksantinas sumažina dviejų pagrindinių akių ligų – kataraktos ir geltonosios dėmės degeneracijos atsiradimo ir vystymosi riziką. Jie taip pat yra vieni iš svarbiausių ir kitų akių susirgimų profilaktikos priemonių. Liuteinas ir zeaksantinas stabdo lęšiuko drumstumo pakitimus, kas palankiai veikia regėjimo aštrumą organizmui senstant. Visi-Prime sudėtyje liuteinas ir zeaksantinas yra optimaliu santykiu 5:1, tai yra pats geriausias jų kiekio santykis. Liuteino rekomenduojama vartoti nuo 5 iki 10 mg per parą.

Vitaminai В2 (riboflavinas) ir Е – taip pat labai svarbūs palaikant gerą regėjimą. Vitaminas В2 gerina regėjimo aštrumą ir adaptaciją tamsoje, užkerta kelią akių dangalų pažeidimų atsiradimui dėl ultravioletinių spindulių poveikio, stabdo trumparegystės vystymąsi.   Vitaminas E padeda sulėtinti su amžiumi susijusius akių pakitimus, taip pat veikia kaip antioksidantas, gerina kraujotaką ir turi stiprų priešuždegiminį poveikį.

Į pagalbą vitaminams ateina ir nepakeičiamas mineralas cinkas, kuris taip pat padeda ląstelėms apsisaugoti nuo žalojančio laisvųjų radikalų poveikio. Cinkas – svarbus tinklainės sveikatai. Akyse jo randama daugiausiai iš visų mineralų. Trūkstant cinko sumažėja regėjimo aštrumas. Klinikinių AREDS tyrimų metu nustatyta, kad vartojant papildus su dideliu cinko kiekiu kartu su antioksidantais, sumažėjo senatvinės geltonosios dėmės degeneracijos rizika [šaltinis: Age-Related Eye Disease Study Research Group. A randomized, placebo-controlled, clinical trial of high-dose supplementation with vitamins C and E, beta carotene, and zinc for age-related macular degeneration and vision loss: AREDS report no. 8.//Arch Ophthalmol. 2001;119:1417-1436]

Rekomenduojama vartoti po 1 kapsulę per dieną valgant.

Visi-Prime ne tik labai naudingas akims, bet ir malonus vartoti. Pažvelkite – iš išorės kapsulė panaši į riešutą šokolade. Šokolado spalvą ir lengvą salstelėjusį kapsulės apvalkalo skonį gamintojai gavo pridėdami į jį natūralių dažiklio iš ceratonijų dervos. Tropikuose augantis medis ceratonija yra ko gero skaniausio produkto, kurį vertina sveikos mitybos šalininkai. Iš jo gaunami milteliai, išvaizda primenantys kakavą, o iš šių medžių gautas sirupas yra natūralus saldiklis. Abu šie produktai žinomi kerobo vardu.

Nenorite mokėti už siuntimą? Šį produktą galite įsigyti Coral Club pardavimų biuruose! Klubo nariams 20% nuolaida! Turite klausimų? Rašykite į klausk@sveikatau.lt

Registracija

 Prašau atidžiai perskaitykite registracijos sąlygas ir taisykles naudojant asmeninio rekomendavimo nuorodą:

  1. Paspaudę šią nuorodą, Jūs sutinkate, kad norite įstoti į Coral Club Int., Jevgenijos Gordejevos struktūrą, kuri tampa Jūsų rekomendatorė;
  2. Paspaudę šią nuorodą, Jūs sutinkate, kad norite gauti patarimus iš savo rekomendatorės apie Coral Club bendrovės produktus, jos programas, metodikas ir veiklos principus. Jūsų rekomendatorė gali Jums atsakyti lietuvių, anglų bei rusų kalbomis.

Svarbi informacija!

Jeigu nors vienas Jūsų šeimos narys priklauso Coral Club Int. pagal kompanijos taisykles Jūs turite tapti jų struktūros nariais. Šeimos nariai yra sutuoktiniai (nesvarbu registruota ar neregistruota santuoka), tėvai, vaikai, broliai ir seserys.
Aktyvavus narystę rekomendatorių galima pakeisti nuo registracijos praėjus 12 mėnesių, per juos neperkant jokios Coral Club produkcijos!

Paspaudus „Taip, aš sutinku”, Jūs pereisite į oficialią Coral Club Int. Svetainę, kurioje galioja kita Privatumo Politika.

Taip, aš sutinku

×